Tel./fax : +420 577 915 448
E-mail: trewit@trewit.cz

Aktuality

Nový produkt LIZ PP REPELENT

28. 4. 2023

MINERÁLNÍ LIZ PP REPELENT slouží k doplnění a vyrovnání makro a mikroprvků pro hospodářská zvířata. LIZ PP REPELENT.


Uvádíme nové produkty

12. 1. 2022

Rozšiřujeme nabídku doplňkových krmiv pro dojnice o produkt PHYTOSOLVAN® LIQUID (BYLINY- SÍLA VOLNÉHO DÝCHÁNÍ), DOSTO® LIQUID (PODPORA IMUNITY, ÚČINNÝ PŘI STRESU) a DOSTO® EMULSION (RYCHLÁ PODPORA STŘEVNÍCH FUNKCÍ).


Krmiva pro malé přežvýkavce

24. listopadu 2021

Pro malé přežvýkavce nabízíme minerální i doplňková krmiva. Novinkou je Esenciální olej DOSTO® OREGANO.

Kompletní informace v letáčku.


ATPURE EVO

16. března 2021

Nově nabízíme ATPURE EVO tekuté doplňkové krmivo pro dojnice především v období před porodem a hlavně po porodu jako pohotový a bohatý zdroj energie.

Období kolem porodu období zahrnuje poslední 3 týdny stání na sucho a první 3-4 týdny laktace. Z fyziologického hlediska procházejí krávy během této doby intenzivními změnami (příprava mléčné žlázy na období laktace, zdvojnásobení tělesné hmotnosti plodu, zvýšená poptávka po živinách), které mohou přispět ke snížení imunity.

Teoreticky se předpokládá, že vyvážená krmná dávka poskytuje dostatek živin a chrání před perinatálními poruchami. Bohužel zvýšení koncentrace estrogenů před porodem i po něm způsobuje, že kráva konzumuje méně krmiva, než kolik vyžaduje vyvážená krmná dávka, zejména v prvních 2–3 dnech po otelení. Během tohoto období se také produkuje značné množství mleziva, které se vyznačuje vysokým obsahem živin, minerálů a vitamínů. Aby se zabránilo zdravotním problémům po otelení je vhodná aplikace doplňkových krmiv jako je například ATPURE EVO. Speciální složení složek přípravku urychluje regeneraci těla a co je důležité, podporuje aktivaci metabolických funkcí. Tím, že produkt zchutňuje krmnou dávku zvyšuje příjem krmiva, pokud je podáván zamíchán do TMR. Důležité je, že jeho použití v raném období po otelení umožňuje efektivní plnění bachoru a chrání tak krávu před dislokací slezu. Přítomnost vitamínů zlepšuje imunitní systém a zabraňuje zadržení placenty a mastitidě. Vysoký obsah energeticky bohatých složek pak napomáhá vyrovnat negativní energetickou bilanci, tak častou u krmných dávek v tomto období. Tím napomáháme dojnicím překonat toto odbobí bez vážných zdravotních následků.

ATPURE EVO


TREWIT - Myslivost

17. ledna 2020

TREWIT - Myslivost


TREWIT - Náš chov

17. ledna 2020

TREWIT - Náš chov


Nové produkty v nabídce

25. října 2019

Nově zařazujeme do nabídky produkty Humafit pro hospodářská zvířata a Humafit pro drůbež.


Nové lizy v nabídce

15. října 2019

Rozšířili jsme nabídku lizů pro skot, prasnice, ovce, kozy i koně.
Detaily najdete v katalogu našich produktů.


Doplňkové krmivo TW TEL 3

12. září 2019

Doplňkové krmivo pro telata, selata v období mléčného odchovu.
Doplňkové krmivo TW TEL 3 (pdf)


17. setkání chovatelů 17. - 18. 10. 2019

Firma TREWIT s.r.o. si Vás dovoluje srdečně pozvat na 17. setkání chovatelů do HOTELU „SKALNÍ MLÝN“ u Macochy.
Pozvánka a návratka.
Přednáška o nových produktech (pdf).
17-setkani 17-setkani


Doplňkové krmivo pro psy a kočky

Firma TREWIT® s.r.o. nově nabízí doplňkové krmivo TW ASCONOD

Podrobnější informace v přiložených dokumentech:

TW ASCONOD pro kočky
TW ASCONOD pro psy


Linea FitoNatura - alternativa k antibiotickým růstovým stimulátorům

Odborná chovatelská veřejnost již vzala na vědomí skutečnost, že od 1.1.2006 nebude možné do krmiv všech kategorií hospodářských zvířat používat antibiotické růstové stimulátory do krmných směsí. Proto se chovatelé obracejí na své krmiváře a odborné poradce, jakým způsobem za co nejmenší ekonomické zátěže můžou tyto nahradit.
zobrazit celé


Využití eterických olejů a rostlinných extraktů při kontrole histomonózy krůt v terénu a při laboratorních testech

Histomonóza (tiflo-hepetitis) je protozoální onemocnění způsobené bičíkovcem Histomonas meleagridis.Na onemocnění se také velmi významně podílí jako mezihostitel bičíkovců roup kuří Heterakis galinarum. Uvádí se také přímý přenos mezi krůtami kloakou.K onemocnění jsou vnímavé především krůty,dále kur domácí a ostatní domácí a divoce žijící ptáci.Onemocnění se šíří hlavně ze dvou důvodů:

  • šířením ve venkovních výbězích
  • úplným nedostatkem efektivní farmakologické léčby at´už jako prevence či vlastní léčby histomonózy.

zobrazit celé


Síran sodný – zdroj síry a sodíku

Přídavek síry je normován u přežvýkavců za účelem zvýšení stimulace aktivity bakteriálního trávení, stimulaci syntézy proteinu a vede k vývoji specifických bachorových TMK . Doposud je nativní síra obvykle zahrnuta do KD, přestože může být v podmínkách praxe výbušná, síran sodný není výbušný a navíc je více využitelný než nativní síra ke zvýšení bachorové bakteriální aktivity k trávení celulozy a lignocelulozy a škrobu, ke zvýšení rovnováhy mezi dusíkem a sírou. Navíc síran sodný poskytuje část sodíku, který může částečně nahradit sodu bikarbonu, jako prevenci problémů s acidozou.
zobrazit celé


Alternativa k používání antibiotických přípravků při odchovu mláďat

V dnešní době velkých změn v systému výživy zvířat ve smyslu odklonu od antibiotických stimulátorů růstu a chemoterapeutik je snaha výrobců krmiv nabídnout nová a bezpečná krmiva. Ta musí splňovat nejenom hledisko bezpečnosti ve vztahu k následné výživě lidí, ale také vysoké produkční schopnosti s podporou zdraví a imunity zvířat. Samo nebezpečí vzniku odolnosti mikroorganismů různého původu na antibiotika je tak vážné, že vedla producenty krmných doplňků k investicím a hledání stejně účinných alternativ.
zobrazit celé


Využití nového energetického doplňkového krmiva Fytoenerg v odchovu jehňat

V listopadu loňského roku se na náš trh dostal nový energetický doplněk pod názvem FYTOENERG, který dováží a dodává firma TREWIT s.r.o.. Výrobek je určen pro všechny druhy hospodářských zvířat. Nejlepší využití však najde v chovech drůbeže, v kategoriích zvířat jako jsou prasnice kojící, selata, telata, dojnice, bahnice, jehňata, pro zvířata v reprodukci, rekonvalescenci, ale také pro domácí zvířata.
zobrazit celé


Shelter col (cholin) alternativa ve výživě přežvýkavců

Cholin je sloučenina, náležící k velké rodině vitamínů a především k vitamínové skupině vitamínů B, i když tato definice není úplně přesná. Cholin z důvodu svých plastických funkcí k nimž je určen, je nezbytný v e velkých množstvích pro organismus. Sám cholin je značně hydroskopický, ředitelný ve vodě a v alkoholu, naopak není ředitelný v éteru a chloroformu. Nachází se všude v přírodě. Na rozdíl od dalších vitamínů může být cholin syntetizován , byť jen v malém množství.
zobrazit celé


Jak pomoci chovatelům?

V poslední době se vrací velmi často naši terénní poradci od našich klientů s informacemi, které nás stále nutí přemýšlet, jakým způsobem bychom mohli chovatelům, se kterými firma TREWIT s.r.o. spolupracuje, pomoci v řešení jejich problémů. Bohužel, zlepšit výkupní ceny jimi vyráběných produktů není v našich silách, ale reálnou možností je zefektivnění výroby dodržením přijatelného poměru mezi náklady vstupujícími do výroby a výsledky dosahovanými v chovu. Těchto výsledků se nám daří dosáhnout spojením cenové dostupnosti výrobků firmy jejich účelným zařazením do systému a využitím poradenských služeb.
zobrazit celé


KERASAL-TW

KERASAL-TW je doplňkové krmivo pro skot, koně, prasata, ovce a kozy, obsahující vysoce využitelné vitamíny, proteináty mikroprvků. Výrobek slouží k prevenci a podpoře léčby některých patologických stavů paznehtů a kopyt, zejména pak ke zpevnění rohoviny, ke tlumení a léčbě zánětů paznehtů a kopyt, interdigitálních nekros a laminitid.
KERASAL TW


TW NÁPOJ ENERGIE

TW NÁPOJ ENERGIE je výrobek dodávající vysokoprodukčním dojnicím v den porodu a v poporodním období rychle využitelnou energii a vysoce využitelný zdroj vápníku. Úkolem tohoto výrobku je co nejlépe překonat období těsně po porodu, kdy se dojnice díky sníženému příjmu krmiv a vysokých potřeb živin dostávají do deficitu v příjmu především energie a vápníku.
TW NÁPOJ ENERGIE

top
addressZa Dvorem 305, Zlín, Štípa, PSČ: 763 14, CZECH REPUBLIC telTel./fax : +420 577 915 448 e-maile-mail: trewit@trewit.cz facebook
© Trewit | K2N way s.r.o.