Tel./fax : +420 577 915 448
E-mail: trewit@trewit.cz

Transfer Line - cheláty

Transfer Zn 15 %, Transfer Mn 15 %, Transfer Cu 15 %

Vstřebávání stopových prvků chelátového typu bylo a stále ještě je předmětem mnoha výzkumů v oblasti výživy. stopové prvky ve formě anorganických solí jsou špatně absorbovatelné vzhledemk tomu, že dochází k interakci s dalšími prvky ve střevním lumen a vytvoření nerozpustných sloučenin (fytáty, fosfáty, oxaláty atd.). Vliv mají ale také ostatní složky diety (tuky, vláknina) a střevní pH. Bylo již prokázáno vědecky, že absorbce stopových prvků chelátového typu je rozdílná od absorbce anorganických solí.
Ve skutečnosti jsou tyto prvky vstřebávány ve střevě, hned za vyústěním žlučovodu jako integrovaná součást komplexnější molekuly, podobné peptidům, zatímco ionty jsou vstřebávány dále, v první části duodena. Závěrem je možné konstatovat, že bylo zjištěno, že v obojích podmínkách, in vitro i in vivo, bylo v duodenu vstřebávání 2,5 – 5x vyšší u chelátů než u anorganické formy. Vstřebávání chelátů je proto větší, lepší a rychlejší než anorganické formy.
Organickou formou mikroprvků lze doplnit zinek, mangan, měď, železo a selen.

Role ve výživě

Z výživářského pohledu použití stopových prvků chelátového typu v krmivu zvířat umožňuje lepší využití minerální složky a to má níže uvedené výhody:
  • lepší střevní absorbci a z toho vyplývající zlepšení využití krmiva
  • lepší hladina v tkáních
  • snižuje agresivitu k dalším součástem krmiva, zvláště vitamínům (A, B1, K3 a C)
  • redukuje znečištění životního prostředí
  • řízení hlavních metabolických funkcí
  • optimalizace metabolismu minerálních látek a z toho vyplývající zvýšení produkce a zlepšení reprodukce
  • prevence syndromu deficience stopových prvků (anémie, střevní onemocnění, myodystrofie, změny na kostech, laminitidy, zvýšená vzrušivost aj.)
  • zvýšená odolnost vůči stressu

Doplňkové krmivo - TW Transfer Zn 1%

TW Transfer Zn 1% - organická forma zinku, ve vhodné koncetraci pro přímou aplikaci do krmných směsí na farmách.
Doplňkové látky v 1 kg:
Nutriční doplňkové látky: Chelát zinku a aminokyselin n-hydrát, Zn(x)1-3*nH2o Zinek (EEC no.: E6) 10 000 mg.
Doplňkové krmivo obsahuje v 1 kg: Hrubý popel 8%,Tuk 1,7%, vláknina 2,3%, dusíkaté látky 12% dávkování: 0,5-1% do kompletního krmiva, nebo dle doporučení odborného poradce. Maximální obsah Zinku v kg kompletního krmiva nesmí překročit 250 mg pro domácí zvířata, 200 mg pro ryby, 200 mg do mléčné KS a 150 mg pro ostatní zvířata.

top
addressZa Dvorem 305, Zlín, Štípa, PSČ: 763 14, CZECH REPUBLIC telTel./fax : +420 577 915 448 e-maile-mail: trewit@trewit.cz facebook
© Trewit | K2N way s.r.o.